top of page
bgImage

 

"Arho Medicīnas Serviss" pakalpojumi

Pakalpojumi

✓ Fizioterapeita konsultācija

✓ Fizioterapijas komplekss

✓  Fizioterapijas komplekss pēc ortopēdiskām operācijām

✓ Masāža

✓ Medicīniskā teipošana

✓ Ārstnieciskā vingrošana individuāli

✓ Ārstnieciskā vingrošana grupā

✓ Slinga terapija

✓ Ārstnieciskā vingrošana (1 locītavas kustību izstrāde)

✓ Fizioterapijas nodarbība (mīksto audu tehnikas, PNF)

✓ Ārstnieciskā vingrošana bērniem, jauniešiem individuāli/grupā

✓ Zīdaiņu vingrošana pēc Bobata metodes

✓ Masāžas bērniem

✓ Ergonomikas apmācības

Fizioterapeita konsultācija

Ir individuāla speciālista konsultācija par problēmu, tās cēloņiem, iespējām to risināt. Konsultācijas laikā tiek izrunātas pacienta sūdzības, veikta fizioterapeitiskā izmeklēšana, sastādīts individuālais rehabilitācijas plāns, fizioterapeits ar pacientu vienojas par terapijas mērķiem un fizioterapijas metodēm, kas tiks lietoti to sasniegšanai  (ārstnieciskā vingrošana, masāža, medicīniskā teipošana, Slinga terapija, mīksto audu tehnikas.) 

Tiek apspriestas ikdienas un fizisko aktivitāšu izpildes pareizība, darba vides iekārtojums. Fizioterapeitu ir vērts apmeklēt, ja ir vēlme uzlabot savu fizisko pašsajūtu un, protams, ja Jums ir neiroloģiskas saslimšanas, galvassāpes, sāpes sprandā, muguras sāpes, galvas reiboņi, līdzsvara vai gaitas traucējumi, bijušas ortopēdiskās operācijas vai traumas. Labprāt strādājam arī ar bērniem, grūtniecēm, sievietēm pēcdzemdību periodā.

Fizioterapijas komplekss

Individuāla nodarbība ar fizioterapeitu, kuras laikā tiek pielietotas  konsultācijā  apspriestās un piedāvātās fizioterapijas metodes  un tehnikas pacienta problēmas risināšanai, veselības stāvokļa uzlabošanai.  

Katram pacientam tiek piemeklēta un lietota tieši viņam nepieciešama fizioterapijas metode vai to kopums: ārstnieciskā vingrošana, masāža, Slinga terapija, mīksto audu tehnikas, teipošana.

Fizioterapijas komplekss pēc ortopēdiskām operācijām

Individuāla nodarbība pacientam ar fizioterapeitu pēc ortopēdiskas operācijas, kuras laikā tiek pielietotas  konsultācijā  apspriestās un piedāvātās fizioterapijas metodes  un tehnikas. Katra konkrēta pacienta problēmas risināšanai, veselības stāvokļa uzlabošanai.

Masāža

Ir ārstniecības metode, kuras laikā fizioterapeits manuāli iedarbojas uz cilvēka ķermeni. Masāža uzlabo asins un limfas cirkulāciju, uzlabo ādas un zemādas stāvokli, normalizē tauku un sviedru dziedzeru darbību, attīra to izvadošos kanālus, uzlabo muskuļu tonusu, mazina muskuļu saspringumu un psihoemocionālo spriedzi.

Medicīniskā teipošana

Teips ir kokvilnas materiāla ārstnieciskais plāksteris, kas ir pārklāts ar mazalerģisku akrila līmi, ir gaisa un ūdens caurlaidīgs, ūdensizturīgs, pēc savām īpašībām ir līdzīgs cilvēka ādai. 

 

Atkarībā no aplikācijas tehnikas medicīniskā teipošana var palīdzēt normalizēt organisma fizioloģiskos procesus un muskulatūras tonusu, mazināt sāpes, tūsku, stabilizēt locītavas, koriģēt stāju.

Ārstnieciskā vingrošana individuāli

Individuāla nodarbība ar fizioterapeitu, kuras laikā speciālists piedāvā katra pacienta problēmas risināšanai un fiziskai kondīcijai vispiemērotākos vingrinājumus, seko līdzi to izpildes precizitātei.

Ārstnieciskā vingrošana grupā

Nodarbības tiek veidotas, iekļaujot tajās  dziļo muskulatūras treniņu, elpošanas, spēka, stiepšanās, līdzsvara vingrojumus, relaksācijas tehnikas.  Nodarbības notiek nelielās grupās (līdz 8 cilvēkiem), vingrojumi tiek piemeklēti vadoties pēc apmeklētāju fiziskās sagatavotības, sūdzībām. 

Piedāvājam arī ārstniecisko vingrošanu grupā senioriem, tā ir lieliska iespēja vecāka gadagājuma cilvēkiem izkustēties, tonizēt savu organismu fizioterapeita uzraudzībā.

Slinga terapija

Slinga Jeb elastīgo saišu terapija. Sāpes vai/un mazkustīgums ietekmē signālus, ko smadzenes sūta muskuļiem, tas savukārt noved pie tā, ka muskuļi ieslēdzas haotiski, daži no tiem tiek pārslogoti un sāk sāpēt. Ar slinga terapijas palīdzību var labi notestēt, kā strādā muskuļi, un atjaunot pareizu kustību, muskuļu ieslēgšanas stereotipu, veikt stiepšanu, kustību izstrādi locītavā. 

Terapijas laikā pacienta ķermenis vai noteikta ķermeņa daļa tiek iekārti saitēs, tam ir vairākas priekšrocības: 
- atvieglo vai ļauj likt papildu slodzi pacientam; 
- atbrīvo terapeita rokas, tādā veidā terapeitam vieglāk kontrolēt uzdevuma izpildes precizitāti;  
- rada drošības sajūtu pacientam, ļaujot relaksēties.

Ārstnieciskā vingrošana (1 locītavas  kustību izstrāde)

Ārstnieciskās vingrošanas nodarbība, ko mēs piedāvājam pēc traumām/ortopēdiskām operācijām, kad ir traucēts 1 locītavas kustīgums. 

Fizioterapeits manuāli veic pasīvas kustības, kas palīdz izstrādāt kustību apjomu skartajā locītavā, parāda un apmāca vingrojumus, kas jāveic pašam cilvēkam mājas apstākļos.

Fizioterapijas nodarbība (mīksto audu tehnikas, PNF)

Fizioterapijas nodarbība, kuras laikā fizioterapeits, pielietojot pēc nepieciešamības speciālus manuālus paņēmienus, iedarbojas uz pacienta mīkstajiem audiem (muskuļiem, fascijām, cīpslām), mazinot to saspringumu, uzlabojot audu kustīgumu, kā arī tiek izmantoti PNF (proprioceptīvā neiromuskulārā facilitācija) koncepcijas elementi labāka rezultāta sasniegšanai.

Ārstnieciskā vingrošana bērniem individuāli/grupā

Ir vispārīgi attīstošā vingrošana bērniem stājas traucējumu profilaksei un/vai korekcijai. Nodarbībā tiek iekļauti arī elpošanas vingrojumi, vingrojumi līdzsvara un koordinācijas uzlabošanai, tiek pielietoti spēles elementi, kas palīdz ieinteresēt un motivēt bērnu darboties.

Zīdaiņu vingrošana pēc Bobata metodes

Šī terapija balstās uz neirofizioloģijas pamatiem. Vadoties pēc normālas bērna attīstības principiem, Bobata terapijas mērķis ir veicināt pareizus un kavēt nepareizus kustību stereotipus, uzlabot bērna kustību kvalitāti, sekmēt pozu simetriju, mazināt muskuļu tonusa disbalansu. 

 

Šī metode ir ieteicama pie neiroloģiskiem traucējumiem, muskuļu tonusa disbalansa, psihomotorās attīstības traucējumiem.

Masāžas bērniem

Labvēlīgi ietekmē centrālo un perifēro nervu sistēmu, pozitīvi iedarbojas uz limfātisko sistēmu, kas izvada organisma vielmaiņas galaproduktus, veicina asinsriti, muskuļi tiek vairāk apgādāti ar barības vielām un skābekli, līdz ar to uzlabojas muskuļu darbspēja. 

Ir ieteicama pie muskuļu disbalansa, galvassāpēm, muguras sāpēm, pēc intensīvām sporta nodarbībām, pie psihoemocionālās spriedzes, palīdz labi relaksēties un atjaunot darba spējas.

Ergonomikas apmācības

SIA "Arho Medicīnas Serviss" piedāvā ergonomikas pamatprincipu teorētisku un praktisku apmācību lekcijas uzņēmumu darbiniekiem, kuru darba specifika, darba apstākļi veicina muskuloskeletārās sistēmas saslimšanas –tādas kā muskuļu-saišu, diska pataloģijas, spondilozi, spondiloartrozi, muskuļu un cīpslu bojājumus, kā arī deformējošās artrozes.

bottom of page