Rīga, Bruņinieku iela 28-7, 
Tālrunis: +371 67 18 60 55
Mob.tālr.+371 22 02 57 97

Rīga, Blaumaņa iela 11/13–14, 5. stāvs
Tālrunis: +371 26 41 08 10
Mob.tālr.: +371 66 04 71 55

Rakstiet mums uz e-pastu:
arhomedserviss@apollo.lv

Kanisterapija

Kanisterapija

Kanisterapija ir uz individuālu mērķi vērsta terapeitiska darbība, kura notiek saskaņā ar suņa klātbūtni. Tā pastiprina rehabilitācijas efektivitāti, izmantojot speciāli selekcionētu un apmācītu suni, kuru vada kvalificēts terapeits. Nodarbībā piedalās pacients, fizioterapeits un suns ar kanisterapeitu. Kanisterapeita mērķis nodarbības laikā ir pieskatīt suni un dot tam uzdevumiem attiecīgas komandas. Fizioterapeita uzdevums ir izvērtēt klienta funkcionālo stāvokli, uzstādīt sasniedzamus terapijas mērķus un nodarbību laikā sekot pareizai uzdevumu izpildei.


Bērns nav pieaugušais, kas var ilgstoši, mērķtiecīgi vingrot. Nogurstot, viņš sāk koncentrēt savu uzmanību uz blakus lietām, kas viņam šķiet saistošākas.
Tādējādi uzdevumu izpilde kļūst pavirša un bērns daudz ātrāk vēlās, lai nodarbība būtu galā. Iesaistoties sunim, visa uzmanība tiek koncentrēta uz viņu un bērns ir motivēts pildīt dotos uzdevumus. Komfortablos apstākļos notiek bērna un dzīvnieka komunikācija. Sadarbojoties ar suni veidojas beznosacījuma mīlestība un uzticēšanās, bērns mācās iniciatīvu, pacietību un paškontroli, aug pašnovērtējums un kompetence, mazinās
muskulatūras tonuss, uzlabojas izruna, lasītprasme (dodot komandas, lasot priekšā grāmatu), smalkā motorika. Bērns uztver nodarbības nevis kā kārtējo ārstniecības kursu, bet vienkārši priecājas par pavadīto laiku ar suni. Efekts no šīs metodes paliek arī tad, kad suņa nav klāt.

Kontraindikācijas nodarbībām:


Alerģija uz suņa spalvu; Atvērtas brūces; Ādas slimības; Infekcijas slimības; Parazītu klātbūtne; Paaugstināta temperatūra.

Sazināties ar mums